משלוחים חינם בקניה מעל 150 ש"ח | אין מכירה של בעלי חיים 

עגלת הקניות

עגלת הקניות

סודות של מאלפי כלבים: איך לשים גבולות לכלב שלך

סודות של מאלפי כלבים

סודות של מאלפי כלבים: איך לשים גבולות לכלב שלך. מאלפי כלבים יודעים שהסוד הגדול ביותר לאילוף כל כלב הינו הקניית הרגלים דרך התניות מסויימות המתורגלות עם הכלב. באמצעות שילוב של תמריצים (חיוביים ושליליים) וכלים מקצועיים שונים, כדוגמת כלוב לכלב לצרכי אילוף, ניתן להשיג בתוך זמן יחסית קצר תוצאות משמעותיות בשיפור התנהגות הכלב שלכם

כלבים הם חיית המחמד האהובה בעולם. סקרים מראים זאת, וגם המספרים מוכיחים – רבים מאמצים כלבים, בשל אופיים הנאמן לבעליהם והקשר הרגשי החזק הנבנה ביניהם לבין הבעלים שלהם ובני משפחותיהם.

לאחר אלפי שנות ביות, הכלב הוא באמת ידידו הטוב ביותר של האדם, וגם המשוכלל שבין בעלי החיים ביכולת שלו ליצור קשר עם בני אדם. כלבים יודעים לא רק להביע רגשות, אלא להוות משענת רגשית ואפילו טיפולית של ממש עבור אנשים רבים.

כלבים, מעבר להיותם בני משפחה של ממש, משמשים לעיתים בתפקידים משמעותיים הן בשמירה על ביטחון בעליהם, למשל במקרה של כלבי שמירה, והן בחיי היומיום של הבעלים שלהם, כמו למשל בדוגמא של כלבי שירות ונחייה.

כלבי שירות ונחייה כמובן עוברים אילוף ואימונים מפרכים, האורכים חודשים ארוכים (עד כשנה וחצי של אימון יומיומי אינטנסיבי!) – אולם מרבית הכלבים מגיעים לבתי המשפחות המאמצות אותם כשהם אינם מאולפים כלל.

לעיתים, או בגלל עבר בעייתי, או בגלל גיל צעיר מאוד, כלבים מאומצים נוקטים בהתנהגות בעייתית – עשיית צרכים במקומות לא רצויים, נביחות ממושכות ובלתי פוסקות, תוקפנות כלפי אנשים זרים ועוד.

סביב התנהגויות בעייתיות אלו של כלבים התפתח מקצוע אילוף הכלבים, הנשען כמעט כולו על שינוי הרגלים והקניית התנהגות נכונה באמצעות תמריצים והתניות לתמריצים, כך שהכלב לומד להיות מתוגמל על התנהגות טובה ולהיות מוענש על התנהגות רעה.

את זה משיגים מאלפי כלבים מקצועיים על ידי שימוש במגוון טכניקות, וגם על ידי שימוש באמצעי אילוף שונים – דוגמת כלוב אילוף לכלב, אשר נועד לאילוף כלבים ולהצבת גבולות עבורם.

סוד מספר 1 – כלוב אילוף כלבים

כלוב לכלב לצרכי אילוף הינו תא, בדרך כלל עשוי גדר מחוררת, המגביל את תנועתו של הכלב לתא שטח מוגדר, למשך חלק משעות היום או הלילה. מטרתו היא כמובן להחזיק את הכלב בתוך אותו תא שטח, להציב לו מגבלות תנועה, וללמד אותו להיות באותו מקום במשך הזמן הרצוי.

לעיתים, כלוב אילוף כלבים נועד כדי להגביל את המרחב בתוכו הכלב עושה צרכיו, בין אם בחצר או בתוך הבית; במקרים אחרים, כלובים לכלב מיועדים לתחום את איזור השינה של הכלב לאיזור רצוי בבית או בחצר. יש המשתמשים בכלובים לכלב על מנת להגביל את תנועתו בשעה שאורחים מגיעים לבית.

לא משנה מה סיבת השימוש בכלוב לכלב, חשוב מאוד לתחום בזמן את השימוש בו, שכן כלבים צריכים גם חופש תנועה ופעילות, על מנת לשמור על בריאות נפשית ופיסית.

סוד מספר 2 – מלונה לכלבים

מלונה לכלבים הינה כלי שונה בתכלית ביחס לכלוב לכלב. מלונה היא למעשה סוג של "בית" עבור הכלב, בה הוא יכול לנוח, לישון ואפילו להתחמם בעת הצורך, במיוחד בעונות הקרות. מלונה, בדרך כלל, אינה תחומה בגדר ואינה מהוות כלוב, אלא רק קורת גג מעל גופו של הכלב.

מלונה לכלב שימושית במיוחד אם הכלב נוהג לישון מחוץ לבית עצמו. יחד עם זאת, יש לא מעטים המציבים מלונה לכלב אפילו בתוך הבית, על מנת לסמן לכלב עצמו את מקום הלינה הרצוי להם עבור הכלב.

ישנם המשתמשים במלונה לכלב ביחד עם רצועה או שרשרת הקושרת או תוחמת את מרחב ומרחק ההליכה שכלב יכול לעשות ביחס למלונה, כך שלמעשה הכלב קשור לשטח ברדיוס מסויים מסביב לאותה מלונה. בדרך כלל, זה יהיה בעת שהכלב ישן מחוץ לכותלי הבית, בחצר, בגינה או בכניסה החיצונית אל הבית.

גם שימוש במלונה לכלב הכוללת קשירתו לתחום איזור המלונה אינה דומה לשימוש בכלוב לכלב, בו הוא כאמור מצוי בתא שטח צר יותר, התחום בין קירות הכלוב עצמו.

עוד הבדל חשוב בין כלוב לכלב לבין מלונה הוא סוג הקירוי שלהם: בדרך כלל, כלובים לכלב עשויים גדר עם חורים בה אין חציצה מוחלטת בין שטח החוץ לשטח הפנים של הכלוב; כמו כן, בכלובים לכלב בדרך כלל אין גג עליון, אם כי ישנם כלובים לכלבים שכן מקורים בגג.

לעומת זאת, מלונה לכלב עשויה בדרך כלל קירות אטומים וגג, ויש בה פתח דרכו יכול הכלב לצאת ולהיכנס באופן חופשי.

גם כלובים לכלבים וגם מלונה צריכים כמובן להיות מותאמים לסוג ולגודל הכלב. מלונה וכלוב לכלבים בעלי שטח קטן, יתאימו לגורים או לכלבים מגזע קטן; מלונה וכלוב לכלב בעלי שטח גדול, יתאימו לכלבים בוגרים או גדולים.

חשוב לציין שבדרך כלל מלונה לכלבים מתאימה עבור כלב אחד בודד, בעוד כלוב לכלבים יכול להיות גדול מספיק כדי להכיל מספר כלבים במקביל.

מאמרים נוספים:

כלים וסודות נוספים לאילוף כלבים

מלבד כלוב לכלב, ישנם כמובן כלים רבים ומגוונים לאילוף כלבים: חטיפים לכלבים, מגוון קולרים לאילוף, קולרים שונים נגד נביחות, צעצועי אילוף, ואפילו מתקני אילוף שונים לבית ולחצר.

מאלפי כלבים מקצועיים יודעים גם להתאים את סוג האילוף והטכניקות השונות לסוגים שונים של גזעי כלבים ואפילו לגיל ספציפי של הכלב. גזעים שונים של כלבים הינם בעלי מאפיינים שונים של התנהגות, ולכן יש צורך בהתאמת האילוף אליהם.

באשר לגיל הכלב, זה לא נכון שאי אפשר ללמד כלבים מבוגרים התנהגות חדשה. זה בהחלט יותר מאתגר וקשה, אולם זה לא בלתי אפשרי.

בנוסף, ישנם פתרונות אילוף שונים לבעיות התנהגות שונות של כלבים. פתרון אילוף נגד נביחות ממושכות לא יהיה דומה לפתרון אילוף עבור עשיית צרכים בבית, או כנגד נגיסת רהיטים בסלון הבית.

לכן, גם בעת בחירת כלוב לכלב למטרות אילוף או תיחום, כדאי להתייעץ עם מאלף כלבים ולקבל ממנו מידע על ההשלכות של שימוש בהם על התנהגות הכלב שלך, וכן לקבל ממנו טיפים למצוי מקסימלי של אפקט השימוש בכלוב לכלב שלך.

 

שתפו את המאמר:

שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב print
הדפסה
שיתוף ב email
שליחה באימייל
הצטרפו למועדון הלקוחות של פטבסט
וקבלו 10% הנחה על כל החנות
10% הנחה
על ההזמנה הראשונה שלך בפטבסט
הירשמו עוד עכשיו והיו ראשונים לקבל מבצעים וקופונים בלעדיים!